Στο ανανεωμένο Κύπελλο Ελλάδος στο οποίο από πέρυσι συμμετέχουν και οι κυπελλούχοι των ΕΠΣ την επόμενη αγωνιστική περίοδο και για δεύτερη συνεχή χρονιά το νησί μας θα εκπροσωπήσει η ομάδα του Παλληξουριακού.

Στις πρώτες φάσεις της διοργάνωσης αγωνίζονται μόνο οι κυπελλούχοι των ΕΠΣ ύστερα από κλήρωση που γίνεται με βάση γεωγραφικά κριτήρια.

Οι ομάδες που θα έχουν δικαίωμα συμμετοχής στο Κύπελλο Ελλάδος και η οποία θα είναι υποχρεωτική και όχι προαιρετική όπως έχει ανακοινώσει η ΕΠΟ είναι οι ακόλουθες:

 

ΙΟΝΙΑ ΝΗΣΙΑ

ΕΠΣ Κέρκυρας : Θιναλιακός

ΕΠΣ Ζακύνθου : ΑΟ Κατασταρίου

ΕΠΣ Κεφαλληνίας/Ιθάκης : Παλληξουριακός

 

ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΣ

ΕΠΣ Κορινθίας : ΠΑΣ Κόρινθος

ΕΠΣ Αχαΐας : Ατρόμητος Πατρών

ΕΠΣ Αργολίδας : Παναργειακός

ΕΠΣ Αρκαδίας : ΑΣ Λεωνίδιο

ΕΠΣ Ηλείας : Ξενοφών Κρεστένων

ΕΠΣ Μεσσηνίας : Καλαμάτα

ΕΠΣ Λακωνίας : ΑΕ Πελλάνας

 

ΣΤΕΡΕΑ ΕΛΛΑΔΑ

ΕΠΣ Φωκίδας : Αστέρας Ιτέας

ΕΠΣ Ευρυτανίας : ΑΟ Ποταμιάς

ΕΠΣ Αιτωλοακαρνανίας : Όμηρος Νεοχωρίου

ΕΠΣ Βοιωτίας : ΑΟ Υπάτου

ΕΠΣ Φθιώτιδας : Αταλάντη – Νέο Κρίκελλο (19/5)

 

ΗΠΕΙΡΟΣ

ΕΠΣ Ηπείρου : Θρίαμβος Σερβιανών

ΕΠΣ Θεσπρωτίας : Σούλι Παραμυθιάς

ΕΠΣ Πρέβεζας / Λευκάδας : Τηλυκράτης

ΕΠΣ Άρτας : Δόξα Άρτας

 

ΑΤΤΙΚΗ-ΠΕΙΡΑΙΑΣ-ΕΥΒΟΙΑ

ΕΠΣ Αθηνών : Ηλυσιακός

ΕΠΣ Πειραιά : Εθνικός Πειραιά

ΕΠΣ Ανατολικής Αττικής : Αχαρναϊκός

ΕΠΣ Δυτικής Αττικής : Ασπρόπυργος

ΕΠΣ Εύβοιας : ΑΟ Νέας Αρτάκης

 

ΘΕΣΑΛΛΙΑ

ΕΠΣ Καρδίτσας : ΑΟ Σελλάνων

ΕΠΣ Τρικάλων : ΑΣ Μετέωρα

ΕΠΣ Θεσσαλίας : Ολυμπιακός Βόλου

ΕΠΣ Λάρισας : Δαμασιακός – ΠΟ Ελασσόνας (16/5)

 

ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ

ΕΠΣ Δράμας : Πανδραμαϊκός

ΕΠΣ Καβάλας : Αετός Οφρυνίου

ΕΠΣ Σερρών : Πανσεραϊκός

ΕΠΣ Κιλκίς : Αλέξανδρος Κιλκίς

ΕΠΣ Μακεδονίας : Θερμαϊκός Θέρμης

ΕΠΣ Χαλκιδικής : ΠΟ Τριγλίας

ΕΠΣ Πέλλας : Εδεσσαϊκός

ΕΠΣ Ημαθίας : Βέροια

ΕΠΣ Πιερίας : ΑΕ Καρίτσας

ΕΠΣ Φλώρινας : Μελιτέας Μελίτης

ΕΠΣ Καστοριάς : Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας

ΕΠΣ Κοζάνης : Μακεδονικός Φούφα

ΕΠΣ Γρεβενών : Γρεβενά Αεράτα

 

ΘΡΑΚΗ

ΕΠΣ Έβρου : Εθνικός Αλεξανδρούπολης

ΕΠΣ Ξάνθης : Ορφέας Ξάνθης

ΕΠΣ Θράκης : Μέγας Αλέξανδρος Ιάσμου – Δόξα Ν.Σιδηροχωρίου (14/5)

 

ΚΡΗΤΗ

ΕΠΣ Ρεθύμνου : ΑΟ Επισκοπής

ΕΠΣ Ηρακλείου : Ατσαλένιος

ΕΠΣ Λασιθίου : ΟΦ Ιεράπετρας

ΕΠΣ Χανίων : Ημιτελική φάση

 

ΝΗΣΙΑ ΑΙΓΑΙΟΥ-ΚΥΚΛΑΔΕΣ-ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΑ

ΕΠΣ Λέσβου : Αιολικός

ΕΠΣ Χίου : Ατρόμητος Αγίου Γεωργίου

ΕΠΣ Κυκλάδων : Πανθηραϊκός

ΕΠΣ Δωδεκανήσου : Διαγόρας Ρόδου

ΕΠΣ Σάμου : Πανσαμιακός – ΑΕ Καρλόβασι (τελικός)

 

 

SHARE

Προσθέστε το δικό σας σχόλιο